Další projekty ::   [ LogaOnline.cz ] ::   [ Market-hall.cz ] ::   [ Game-hall.cz ] ::
:: HLEDEJ ::
 
:: MENU ::
 
:: HRÁČSKÝ SLOVNÍK
 
:: REKLAMA ::

 
 
:: TOP-LIST ::

TOPlist 
 Police Quest 2 - The Vegeance
Den 1.
Nejprve ve svém autě vezměte klíče (GET KEYS) ze zapalování. Potom otevřete skříňku s věcma (OPEN BOX) a vemte svojí registrační kartu (GET ID). Opusťte auto (F4) a jdi dovnitř stanice. Vchodové dveře musíš nejprve otevřít (UNLOCK DOOR) a pak můžete jít dovnitř.

Vejděte do druhých dveří vlevo. Vyhlídněte si stůl, kde sedí Váš partner Keith, který Vám bude po celou dobu hry dělal partnera. Sedni si (SIT) na volnou židli a podívej se do koše (LOOK BASKET). Máš tam memo. Potom otevři šufle, vezmi papírek, podívej se na něj, vezmi pěněženku (OPEN DRAWER, GET LETTER, READ LETTER, GET WALLET) a pokud chceš, můžeš se juknout co je v ní (LOOK WALLET). Takže šufle zeje prázdnotou, takže ho můžeš zavřít (CLOSE DRAWER). Takže vzhůru (STAND) a běž ke stolu kapitána,kde najdeš papír s heslama do PC (LOOK PAPERS). Ještě se podívej na nástěnku (LOOK BULLETIN BOARDS).

Přesuň se k PC a podívej se na něj (LOOK COMPUTER) a zapni ho (TURN ON). Jak sám vidíš, k provozu PC bude stačit znalost příkzového řádku z DOSu (konkrétně příkazy CD, DIR). Podívej se na složky Tvých spolupracovníků (PERSONNEL\PRATT_LLOYD a PERSONNEL\HAINES_CALVIN). Musíš použít hesla z papírku na kapitánově stole. Opusť PC (QUIT).

Zajdi do oddělení narkotik a promluv si s Lloydem (SPEAK TO LLOYD PRATT). Má drogový problém. Zeptej se ho na drogy (ASK ABOUT DRUGS) a zachraň ho od drog. Dobrá práce.

No a teď jsi zajdi ověřit, jak dobře střílíš. Nejprve si zajdi do šatny a najdi svojí skříňku, před ní se podívej na zadní stranu své LPD legitimace (LOOK BACK OF THE LPD CARD). Potom otevři skříňku a  zadej heslo (OPEN LOCKER, 36-4-12). Vem si zbraň, klepeta a náboje (GET GUN, GET AMMO, GET CUFFS). Jsi připraven a můžeš se vydat na střelnici. Jdi k příslušníkovi a podej mu svojí zraň (GET GUN) a požádej ho o sluchátka na uši (GET PROTECTOR). Pokračuj ke skleněným dveřím a poté k nějaké volné dráze. Používání zbraně je stejné, jako u prvního dílu :
 • [F6]   - Nabít zbraň
 • [F8]   - Vytáhnout/Zatáhnout zbraň
 • [F10] - Střelit
Pro opustění dráhy používej příkaz LEAVE RANGE. Pro přiblíženi cíle PRESS VIEW, pro oddálení PRESS BACK a výměnu REPLACE TARGET. 

Takže si nasaď sluchátka (USE PROTECTOR) a začni. Nabij (F6,F8), zamiř (šipky) a střel (F10). Pro seřízení zbraně použij ADJUST SIGHT a dělej to do té doby, než se objeví nápis, že máš dobře seřízeno (PROPERTLY SIGHTED). Jednoduchá pomůcka : pokud se objeví třeba YOUR SHOOT IS TOO LEFT, musíte šroubovákem doprava. Dělějte to s citem - pozn. NEO.

Tak a teď máš seřízenou zbraň a můžeš se vydat do své kanceláře. Jdi ke knihovně se spisy a otevři ji (OPEN CABINET), poté si do ruky vezmi složku BAINS (GET BAINS FILE) a seber z ní starou Bainsovu fotku. Zavři složku a knihovnu (CLOSE FILE, CLOSE CABINET) a vem si ze stěny klíčky od neoznačeného modrého Cruiseru (TAKE KEY). Vyjdi ven z kanceláře a přejdi ke skřínce, která je u stěny před evidencí. Otevři jí a vem si nádobíčko (OPEN BIN, GET KIT, CLOSE BIN). A nyní je vše připraveno pro nasazení do akce ! Vyjdi před stanici a najdi onen modrý Cruiser. Otevři jeho kufr a dej si tam kufřík s nádobíčkem (OPEN TRUNK, PUT KIT, CLOSE TRUNK).Teď přejdi k předním dveřím a otevři je (UNLOCK DOOR) a pokud se nestane, tak zmáčkni [F4] pro vniknutí do auta. Prvně si musíte s Keithem prokouknout to, jak Bains zdrhl z vězeni (DRIVE TO JAIL). Po trápeních z jedničky už nemusíš mít strach, vše jede samo !!

Stejně jako v jedničce i zde musíš před vstupem do vězení udělat tři kroky : otevřít skřínku, uložit pistoli, zavřít skřínku (OPEN LOCKER, PUT GUN, CLOSE LOCKER) a potom zazvoň (PRESS BUTTON) a ukaž, kdo jsi (SHOW ID). Budeš puštěn dovnitř a uvidíš, že Bains si s sebou z vězení vzal rukojmí v podobě strážníka Pate. Vyžádej si složku PATE(GET PATE FILE), potom jí vrať a vem si Bainsovu (CLOSE FILE, GET BAINS FILE) a vem si z ní nové fotky Bainse (GET MUG SHOT). Vrať složku a zeptej se strážníka na útěk (ASK ABOUT ESCAPE). Potom jdi do vedlejší místnosti a Saxton s tebou bude mluvit, abys mu pomohl dostat se z lochu. I jeho se zeptej na útěk (ASK ABOUT ESCAPE). Potom můžeš odejít a vzít si pistoli ze skřínky (OPEN LOCKER, GET GUN, CLOSE LOCKER). Jdi do auta.

Použij vysílačku pro nahlášení (RADIO) a potom jeď do stanice (DRIVE TO JAIL), ještě než přijedeš do stanice, budeš vyrušen, že Pateovo auto se našlo u obchodu v Oak, jeď tedy tam (DRIVE TO OAK TREE MALL). 

Na místě si vem nádobíčko z kufru (OPEN TRUNK, GET KIT) a jdi prozkoumat Pateovo modré auto. Otevři dveře, potom přihrádku, podívej se na registračku, vem si držák na pistoli, náboje, podívej se registračku a opusť vůz (OPEN DOOR, OPEN BOX, TAKE REGISTRATION, LOOK REGISTRATION, GET HOLSTER, LOOK BULLETS, LEAVE CAR). Strážník připlachtí s Velkou Lady. Zeptej se jí na auto (ASK ABOUT CAR). Potom ulož nádobíčko do kufru PUT KIT, CLOSE TRUNK) a nasedni do auta.

Ohlaš vše vysílačkou (RADIO) a  jeď na stanici (DRIVE TO STATION). Budeš opět vyrušen, že Bains asi byl v Cotton Cove,jeď to omrknout (DRIVE TO COTTON COVE), Keith se Tě ještě na něco zeptá, odpověz podle libosti.

Když dojedeš na místo, jdi k holce a zeptej se jí na krev (TALK GIRL, ASK ABOUT BLOOD). Řekne Ti, že viděla krev dole po toku řeky. Vydej se tam a vytáhni pistoli (F6, F8). Až Bains přijede, tak ho postraš (F10) a on Ti ujede. Najdi popelnici a pohni s ní (MOVE TRASH), vem si z ní oblečení a přečti si jmenovku (GET CLOTHES, READ NAMETAG). Jdi okolo a podívej se do trávy (LOOK DOWN). Uvidíš krev. Dojdi si pro nádobíčko (OPEN TRUNK, GET KIT) a vrať se zpět. Zadej dva příkazy - nevím,co znamenaj (USE EYE DROPPER ON BLOOD, USE PLASTER). Nyní můžeš relaxovat a čekat na příjezd potápěcího týmu. Zeptej se Moora na to tělo (FIND BODY) ,on tě požáda o pomoc, najdi tedy ve své pěněžence oprávnění k potápění (SEARCH YOUR WALLET) a Moore se tě zeptá, co potřebuješ za výstroj a zavede vás do auta. Tam si vem oblek s ostatními věcmi (GET WET SUIT, GET WEIGHT BELT, GET VEST, TAKE SCUBA MASK, GRAB MASK). Nyní si vem vzduchovou bombu a zkontroluj u ní stav vzduchu (GET TANK 1, CHECK AIR, PUT TANK BACK). Potom si vem, kterou chceš a opusť auto (GET TANK #, LEAVE).

Tak Sonny a jdeš se potápět. Když budeš pod vodou plav a dívej se po pozlacené věci a potom jí vem (GET GOLD). Ještě se proplav k zářívému předmětu a taky ho vem (GET OBJECT). Musíš to udělat rychle, než Ti dojde kyslík. No a až to budeš mít všechno, můžeš jít na vzduch (SURFACE). Moore k tobě později dojde a na něco se tě zeptá a ty mu odpověz (YES nebo NO). Použij foťák pro vyfocení scény (USE CAMERA). Dojdi k autu a odlož si nádobíčko do kufru (OPEN TRUNK, PUT KIT, CLOSE TRUNK).

Nasedni do auta a vše ohlaš vysílačkou (RADIO), potom jeď do stanice (DRIVE TO STATION) a sleduj titulky. Budeš opět vyrušen a musíš jet na letiště (DRIVE TO AIRPORT).

Na místě si vem nádobíčko (OPEN TRUNK, GET KIT) a hledej auto, které bude označené jako kradené (STOLEN). Otevři dveře tohoto auta (OPEN DOOR). Sejmi otisky prstů (USE POWDER) ze zpětného zrcátka. Opusť vozidlo a vydej se na letiště. Zastav se na přechodu a zmáčkni tlačítko, které najdeš na sloupuu nalevo (PRESS BUTTON). Přejdi tedy silnici a  stopně tě květinářka. Kup si kytku (BUY ROSE).

Uvnitř letiště jdi na pánskou toaletu a jdi do jedné z kabinek (OPEN STALL). Podívej se na záchod a otevři poklop (LOOK TOILET, OPEN TOILET, LOOK TOILET), pokud nic, tak opusť záchod (LEAVE). Opakuj to do té doby, než najdeš něco zajímavého, konkrétně pistoli. Vezmi ji (TAKE GUN) a opusť toaletu (LEAVE). V evidenci si od chlapíka vyžádej papír s pasážéry (SHOW ID, SHOW PHOTO, GET PASSENGER LIST). Potom jdi do dalšíobrazovky letiště, ke stolku s nápisem SIVA. Vyžádej si jejich seznam (SHOW ID, SHOW PHOTO, GET LIST). Nyní se vrať do svého auta (nezapomeň na semafor !!). Odlož si nádobíčko do kufru (OPEN TRUNK, PUT KIT, CLOSE TRUNK), potom v autě ohlaš vysílačkou nalezenou pistoli a auto (RADIO GUN, RADIO CAR). No,a teď si konečně můžeš odjet do stanice (DRIVE TO STATION).

Uvnitř stanice se vydej k evidenci a zapiš předměty (BOOK EVIDENCE). Teď můžeš odpočívat ... proto zajdi do své pracovny a posaď se na svou židli (SIT). Podívej se do koše (LOOK BASKET). Potom zvedni telefon (USE PHONE) a vytoč informace (0-nula). Operátorka se tě zeptá na město, odpověz jí LYTTON a potom zadej MARIE WILKANS. Poznamenej si její číslo a pak ho vytoč a pozdrav jí (HELLO). Potom ještě něco řekne a ty jí odpověz (YES). Zavěs a stoupni si (STAND) a vyjdi ze stanice, ke své káře (připomíná mi to bílýho Olcita - bléé; stejně je to zajímavý, v jedničce Corvettu ...). Zajeď k Arniemu (DRIVE TO ARNIE). Sedni si k Marii a promluv na ní (SIT, SPEAK TO MARIE). Přijde čísník a tak si objednejte nějaký jídlo (LOBSTER - hmm, nechápu). Potom jí dej kytku (GIVE FLOWER). Když číšník donese jídlo, tak ho sněste (EAT FOOD), pak jí dej  pusu (KISS MARIE) a sajonara zejtra !.

Den 2.
Tak sis zarelaxoval a spojil příjemný s užitečným a jsi připravenej pro další den. Vem si klíče (GRAB KEYS) a opusť auto. Jdi do stanice a poté do své pracovny, tam vem klíče (GET KEYS) od modrého Cruisera a jdi k němu před stanici. Otevři jeho dveře (UNLOCK DOOR) a  vlez do něj (F4).

Jeď s Keithem do skladiště (DRIVE TO WAREHOUSE). Keith Ti zase zdrhne do bezpečí a pokusí se vykouřit nějakýho toho jointa, ale ty rychle do práce. Vem si z kufru nádobíčko (OPEN TRUNK, GET KIT) a postup k zelenému autu a použij na něj příkaz USE EYE DROPPER ON BLOOD, potom se podívej na kufr (LOOK TRUNK) a na tvář mrtvoly (LOOK FACE) pro identifikaci mrtvého. Vem si záhadný ENVELOPE CORNER (GET ENVELOPE CORNER, LEAVE) a pak se na něj podívej (LOOK ENVELOPE CORNER). Když přijedeColonel (z Kentucky :), tak se ho zeptej, jestli by ti nepomohl s odstraněním těla (REMOVE BODY). Až odstraníte tělo, podívej se znovu do kufru (LOOK TRUNK). Vem si vzkaz od svého starého přítele (GET NOTE) a opusť kufr (LEAVE). Mario se tě na něco zeptá, tak mu odpověz (YES), odlož si nádobíčko do kufru (PUT KIT, CLOSE TRUNK). Nasedni do auta (F4). Nasměruj si to do 753 THIRD STREET (názvy ulic překládat nebudu) (DRIVE TO 753 THIRD STREET).

Ukaž chlápkovi Bainsův xicht (SHOW PHOTO TO MAN) a ukaž mu kdo seš (SHOW ID). Nastup si do auta a zahlaš vysílačkou, co jsi zjistil (USE RADIO). Zavolej si SWAT team, páč Bains je hajzl (CALL BACKUPS). Vem si od strážníka zatykač (GET WARRANT) a ukaž ho tomu chlápkovi (SHOW WARRANT TO MAN). Vem si od něj klíč od pokoje (GET ROOM KEY), promluv si s Chuckem (SPEAK TO CHUCK) a ulož si hru (tohle je poprvé, co je to nutný. Teď to totiž začne ! Stoupni si ke dveřím z vrchního boku a použij klíč (USE DOOR KEY). SWAT team ho vykouří a až plyn dohoří můžeš jít  dovnitř.

Jsi uvnitř pokoje a teď se poohlídni po zásuvce, z ní vyndej obálku a přečti si dopis v ní (OPEN DRAWER, GET ENVELOPE, READ LETTER). Potom se podívej pod postel (LOOK UNDER BED) a vem rtěnku (GRAB LIPSTICK)  ajaj, ta krysa má Marii ! Jdi do koupelny a podívej se do umyvadla (LOOK SINK). Vem z něj kartu a přečti si jí (GET BUSINESS CARD, READ CARD). Někam si napiš Colbyho telefon. No a tady je to všechno, jdi zpátky do svého auta.

Jeď k Marii (DRIVE TO MARIE). Vezmi lístek ze dveří a vzápětí si ho přečti (GET NOTE FROM DOOR, READ NOTE). Poté otevři dveře od domku (UNLOCK DOOR) a vejdi dovnitř. Podívej se na popelník (LOOK ASHTRAY) a vezmi papír (GET PAPER) a podívej se na něj (LOOK NOTE). Běž do svého auta.

Jeď na stanici (DRIVE TO STATION). Otevři si dveře (UNLOCK DOOR) a jdi do kanceláře pro důstojníky (2. dveře…). Podej svýmu nadřízenýmu Hallovi tu kartu (GIVE CARD), potom vyběhni do evidence a cosi zapiš (BOOK EVIDENCE), potom se Boba zeptej na brokovnici (ASK ABOUT SHOTGUN). Nasměruj se do oddělení narkotik, otevři jejich spisy (OPEN CABINET) a najdi si tam Colbyho (LOOK COLBY FILE). Potom jeho složku zavři (CLOSE FILE) a poté i spisy (CLOSE CABINET). Vrať se do své kanceláře a sedni si na svou židli (SIT), podívej se do koše (LOOK BASKET) a použij telefon (USE PHONE). Yvtoč Colbyho číslo (je na jeho BUSINESS CARD), slušně do pozdrav (HELLO) a potom ho varuj (WARN COLBY).

Jeď na letiště (DRIVE TO AIRPORT). Přejdi silnici (nezapomeň na semafor) a jdi dovnitř. Kup si lístek do Steeltonu (BUY TICKET TO STEELTON). Keith obstará peníze na lístky zavoláním na stanici, takže použij příkaz ještě jednou. Použij telefon (USE PHONE) a vytoč informace (0-nula). Zjisti si číslo na policejní stanici ve Steeltonu (STEELTON, POLICE) a poté tam zavolej. Opakuj stejné příkazy jako u Colbyho (HELLO, WARN COLBY) a poté můžeš zavěsit. Pokračuj doleva a k výtahům, chceš-li se pobavit, pak si promluv s holkou (SPEAK TO GIRL). Jdi k ochrance (ale nevstupuj za detektory !) a ukaž kdo jsi (SHOW ID) a pokračuj k letadlu. Sbohem Lyttone !

V letadle si najdi místo, sedni si a připoutej se (SIT, FASTEN BELT), až přijde letuška, tak si můžeš objednat něco k pití (např. COFFEE). Tak teď se můžeš (nebo spíš musíš) rozepnout (UNFASTEN BELT).Teď si stoupni a nabij si pistoli (STAND, F6, F8), až přijdou takový dva mladíci v turbanech a s bouchačkama,tak je oba picni (F10), potom prohledej zamaskovanýmu turban (SEARCH MASKED MAN TURBAN) a kapsy (SEARCH MASKED MAN POCKETS). Jdi do koupelny (je na opačným konci letadla). Jukni na skřínku pro toaletní papír (LOOK DISPENSER) a potom jí otevři (OPEN DISPENSER). Máš 2 minuty na to, abys tu bombu odstranil. Přečti si příručku (READ BOMB INSTRUCTIONS) a dělej přesně co ti říká, tedy :
 • odpoj žlutý drát (DISCONNECT YELLOW WIRE)
 • odpoj modrý drát (DISCONNECT BLUE WIRE)
 • odpoj fialový drát (DISCONNECT PURPLE WIRE)
 • připoj žlutý drát  (CONNECT YELLOW WIRE)
 • odpoj bílý drát  (DISCONNECT WHITE WIRE)
 • odpoj žlutý drát (DISCONNECT YELLOW WIRE)
Až bombu odpojíš,tak opusť koupelnu (LEAVE). Zase můžeš zasednout do svého sedadla a čekat než se octneš na policejní stanici ve Steeltonu.

Vezměte vysílačky (GET RADIOS) a budete odvezeni do parku. Keith jde kouřit a ty jdi nahoru a pak na východ. Tam by Tě měl nějakej pobuda inzultovat a pak se snažit utéct, tak zavolej Keithovi (USE RADIO) a ten ho zajistí a dovede zpátky k Tobě. Přečti mu práva (READ RIGHTS) a pak ho vyslechni (INTERROGATE MAN). Tím to skončilo a Keith ho odveze pryč.Ty musíš najít poklop, bude to chvíli trvat, ale najdeš ho. Podívej se na něj (LOOK MANHOLE) a pak ho otevři (OPEN MANHOLE). Po žebříku slez dolů (CLIMB DOWN) a ulož si hru.

Od teď budu používat zkratky :
 • S, J, V, Z - světové strany
 • OD (OPEN DOOR  otevření dveří)
 • OC (OPEN CABINET - otevření skřínky s maskou)
 • WM (WEAR MASK - oblečení masky).
J,  PŘEJDI MŮSTEK,  S,  V,  V,  BACHA NA PLYN,  J,  J,  Z,  OC,  WM,  V,  WM,  J,  J, (NEŽ NARAZÍŠ NA DEATH-END)  PŘEJDI MŮSTEK,  S,  PŘEJDI MŮSTEK,  Z.

Teď jsi se dostal k Marii, otevři dveře (OPEN DOOR) a uklidni jí (CALM HER),  potom jí rozvaž (UNTIE MARIE). Schovej se za trubkou naproti Marii, nabij si pistoli a vytáhni jí (F6, F8) a až Bains přijde, začni do něj střílet (pořád mačkat F10). Možná to bude chvíli trvat, než se to povede, ale vytrvejte.

No a už se jen pohodlně usaďte a dívejte se,jak jste dopařili PQII.

Autor:Neo [DJ VECTOR]Počet zobrazení: 64
Přidáno dne: 15.10.2005